Технічний прогрес - річ досить небезпечна, і до цього питання треба підходити з холодним розумом. Багатьом людям дуже тяжко дається усвідомлення того, що побутові пристрої та персональні гаджети можуть "стежити" за людиною, і до цього треба бути підготовленим.
Детальніше про те, яка побутова техніка здатна "стежити" за вами, інформує The Daily Mail.
Побутові пристрої, такі як розумні колонки, камери дверних дзвінків, телевізори та пральні машини, збирають та передають особисту інформацію великим технологічним компаніям. Ця інформація може використовуватися для таргетування людей за допомогою реклами.
Дослідження The Daily Mail показало, що продукти Google Nest для розумного будинку збирають величезну кількість інформації про місцезнаходження людей, які підключаються через смартфони, використовуючи операційну систему Android.
Розумні колонки Bose передають дані користувачів Meta, материнської компанії Facebook.
Інтелектуальні камери та дверні дзвінки Ezviz, які продаються великими роздрібними торговцями, мають найактивніше програмне забезпечення для стеження. Вони обмінюються інформацією з TikTok, Pangle, Huawei, Google та Meta.
Усі бренди розумних камер та дверних дзвінків використовують служби відстеження Google, а Blink та Ring також підключаються до Amazon.
Функції шпигунства та відстеження активуються автоматично за замовчуванням. Споживачі можуть відмовитися від них, але це може призвести до того, що деякі пристрої або програми перестануть працювати.
Меню більшості смарт-телевізорів заповнені рекламою, деякі з яких персоналізовані на основі даних користувачів. Хоча відстеження не є обов'язковим, компанія-дослідник "Which?" виявила, що LG, Samsung і Sony об'єднують це в кнопку "Прийняти все".
LG також хотіла отримати якомога більше даних про всіх користувачів пральних машин, включаючи ім'я, дату народження, адресу електронної пошти, телефонну книгу, точне місцезнаходження та номер телефону.
Компанії Hoover потрібні були контакти та номери телефонів користувачів на пристроях Android. У Miele відстеження точного місцезнаходження ввімкнено за замовчуванням і необхідне для використання програми.
Згідно з загальними правилами захисту даних (GDPR), компанії повинні бути прозорими щодо даних, які вони збирають, та способів їх обробки. Отримані дані також повинні бути актуальними та обмежуватися тим, що необхідно для обробки.
Однак причини отримання інформації часто занадто широкі, щоб споживачі могли їх оцінити, оскільки компанії заявляють про "законні інтереси".
Щоб захистити свою приватність, споживачі можуть вжити наступних заходів:
- Ретельно читайте умови використання перед тим, як купувати або використовувати новий побутовий пристрій.
- Вимкніть функції шпигунства та відстеження, якщо це можливо.
- Використовуйте VPN, щоб захистити свій трафік від перехоплення.
- Регулярно видаляйте особисті дані з пристроїв.
Раніше "Стіна" інформувала, яка функція на смартфоні здатна заощадити заряд батареї.
Нагадуємо, у чому прихована небезпека включеної геолокації у смартфоні.