Наукові дослідження підтверджують, що час останньої трапези може бути пов'язаний із виникненням проблем обміну речовин. Про це пише "Medfactor".
У ході експерименту, двадцять добровольців були поділені на дві групи по десять осіб, з однаковим режимом дня, однаковим раціоном та сном о 23:00. Єдиною відмінністю був час вечері – одна група вечеряла о 18:00, а інша о 22:00. Учасникам було видано трекери для моніторингу фізичної активності.
Результати показали, що рівень глюкози в крові у тих, хто вечеряв пізно, був на 18% вищим, ніж у тих, хто дотримувався ранньої вечері. Крім того, у пізніх їдців індекс нерозщеплених жирів був вищим на 10%. Вчені вважають, що ці результати вказують на можливі ризики порушень обміну речовин, розвитку діабету другого типу та ожиріння.
Важливо, що у дослідженні був виявлено гендерних відмінностей, позаяк у групах брали участь і жінок, і чоловіки. Проте вчені припускають, що люди, схильні до ожиріння, можуть бути більш схильні до ризиків, пов'язаних з пізньою вечерею.
Враховуючи, що дослідження проводилося лише на здорових людях, подальші дослідження вимагають розширення обстежуваної групи, щоб підтвердити і точніше визначити зв'язок між часом вечері та проблемами обміну речовин.
Ці результати можуть мати важливе значення для розробки рекомендацій щодо оптимального часу приймання їжі, особливо з урахуванням наростальної проблеми ожиріння та захворювань, пов'язаних з обміном речовин.
Раніше "Стіна" інформувала, як правильно снідати після бурхливої алкогольної ночі.